Reklamní sdělení
Zahradnictví Veselýhttps://www.zahradnictvi-vesely.czNa našem E-shopu naleznete vše, co potřebujete k vaší zahradě. Pro malé i velké zahrádkáře.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.

Jak mohu pomoci?

Pomoci můžete finančně koupí jednoho nebo více balíčků či darováním vyšší částky přes www.donio.cz. Pokud nechcete, či nemůžete pomoci finančně, můžete celé akci pomoci sdílením na sociálních sítích tak, aby se dostala k co nejvíce lidem. Taky můžete koupit kytku a zanést ji nějaké lékárnici :).

Kolik stojí balíček?

Balíček pro jednoho lékárníka stojí 250 Kč. Cena zahrnuje přírodní Propolisovou mast, květový med, balné, náklady na dopravu a symbolickou odměnu za práci lidem, kteří budou balíčky balit.

Proč nedáváte produkty zdarma?

Jsme dvě malá rodinná včelařství, tedy drobní živnostníci. Nejsme velké firmy, které si mohou podobné dary dovolit. Oba produkty nabízíme s maximální slevou, kterou si vzhledem k nákladům a práci můžeme dovolit. Vše vyrábíme ručně od výroby mastí, lepení etiket, popisů, balení balíčků, po práci s medem - starost o včelstvo po téměř celý rok, vytáčení medu i plnění nádob. Přírodní propolisová mast je vyrobena z natural bambuckého másla přímo z Ghany, které tvoří spolu se včelím voskem základ masti (oproti velmi levné vazelíně, která bývá klasicky základem pro propolisové masti, je tak cena samozřejmě mnohem vyšší.) Je to mast certifikovaná pro děti od narození, což o její kvalitě mnohé vypovídá.

Takže na tom vyděláte taky?

Ano, určitý zisk na tom budeme mít také. V této náročné době nám zisk z celé akce může pomoci v měsících, kdy je prodejnost našich produktů výrazně nižší. Suroviny i obalový materiál se zdražují, očekává se také nedostatek surovin v celosvětovém měřítku. Je tedy potřeba se dopředu zásobit, abychom neměli výpadky zboží, což bude znamenat velké výdaje. Pomůžete i dalším lidem, kteří jsou doma se 60% platu. Těm totiž z našeho zisku zaplatíme za balení balíčků, etiketování mastí, stříhání cedulek apod.

Jde tedy o dobrý skutek pro více lidí?

Ano, dá se to tak pojmout. Obdarujete lékárníky, což je hlavní, a mimo to pomůžete oběma včelařským rodinám a v podstatě i jejich zákazníkům, kterým jejich produkty pomáhají (účinky medu na zdraví jsou známé a mastičky zase pomáhají s ekzémy). A budeme-li to brát úplně do důsledku, tak včelaři se budou moci věnovat svým včelám, které opylují rostliny... :). Víte o tom, že je včela považována za nejužitečnější zvíře na Zemi? :)

Je nějaká cílová částka, kterou musíte vybrat, aby se akce uskutečnila?

Ne. Když se vybere např. 1 000 Kč, darujeme 4 balíčky a tím akce skončí.

Jak balíčky lékárníkům doručíte?

V Ostravě to zkusíme zvládnout sami, popř. s pomocí členů rodiny. Do Prahy budeme muset balíčky odeslat. Oslovili jsme společnost Zásilkovna, se kterou máme výborné zkušenosti, s prosbou o lepší cenu za dopravu. Uvidíme. Budeme samozřejmě volit tu přepravní společnost, která nám nabídne nejnižší cenu dopravy.

Jak lékárníky oslovujete?

Našli jsme si seznam všech lékáren v ČR a ze seznamu vybrali pražské a ostravské pobočky. Postupně tak každé lékárně voláme, nebo píšeme e-mail s dotazem, kolik mají zaměstnanců a zda mají o balíčky vůbec zájem.

Proč nedostanou balíčky všichni lékárníci v republice?

To bychom rádi, snad ho postupně dostanou. V České republice je ale kolem 2 500 lékáren a když budeme počítat průměrně čtyři zaměstnance na jednu, tak to máme 10 000 balíčků. To je opravdu hodně práce pro dvě rodiny a pár pomocníků k tomu. Postupně se to ale možná dá zvládnout a tak ta možnost tady pořád je. Pro začátek jsme tedy zvolili naši domovskou Ostravu a Prahu, ke které má blízko zase Míša, i z toho důvodu, že jde o města s nejvyšším výskytem COVID-19.

Zdokumentujete nějak předání?

U ostravských určitě ano. Chystáme i rozhovory s lékárníky o současné situaci, abychom blíže nahlédli do jejich každodenního profesního života.