Reklamní sdělení
Šatoli.cz - svatební doplňkyhttps://www.satoli.czSvatební doplňky a dekorace, dárkové zboží, kapsáře na zeď, šperkovnice, bižuterie
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Jsme dvě rodinná včelařství, která se spojila dohromady, aby s Vaší velkou pomocí vykouzlila lékárníkům úsměv na tváři.

Včelařství Horákovi

Jsme malé rodinné včelařství zabývající se hlavně výrobou přírodní certifikované kosmetiky pro děti od narození i dospělé. Jsme z Ostravy a včelaříme v regionu Lašsko. Máme dvě malé děti, čtyřletého syna Vašíka a dceru Helenku, která bude mít v červnu rok. Výroba kosmetiky živí celou rodinu, pracujeme spolu a jsme rádi, že můžeme být stále všichni pohromadě. Mimo včelaření a kosmetiku se zajímáme o zdravý životní styl a rádi jezdíme s dětmi do přírody. Snažíme se je vést k úctě k životu, lidem i přírodě.

Rádi děláme dobré skutky, které díky našim fanouškům na sociálních sítích mohou nabývat větších rozměrů.

 

DSC01281

 

Včelařství Vrbinčík

Rádi bychom vám představili naší malou rodinnou včelí farmu. Žijeme a včelaříme v malé obci Jistebník na Novojičínsku v krásné chráněné krajinné oblasti Poodří. Včelaříme od roku 2003, kdy jsme začínali na počtu šesti včelstev a postupem času jsme tento počet rozšířili na současných kmenových 180 včelstev. Toto by se nepodařilo za přispění všech členů naší rodiny, která čítá čtyři členy. O včeličky se tedy nestarám jen já, ale pomáhá manželka i dvě děti a to hlavně v období medobraní a také zazimovávání včelstev.

Ke včelaření jsem se dostal již jako chlapec, bohužel v té době mne tato činnost příliš neoslovila. Rozhodnutí začít včelařit přišlo až po smrti prastrýce mé ženy, kdy po jeho včelařské činnosti zůstal včelařský vůz a můj bratr mi podaroval šest včelstev, se kterými jsem začal. Abych pravdu řekl, v té době mne ani nenapadlo, že toto bude jednou zdrojem mého příjmu. Můj koníček se mi stal i zaměstnáním a za to jsem velmi vděčen, jelikož mne práce s tímto malinkým tvorem velmi naplňuje.

Produkcí medu ovšem naše činnost kolem včel nekončí. Produkujeme také oddělky (nová včelstva), rozchováváme včelí matky, které kupujeme z kvalitních chovu linie sklenar. Tato linie je velmi klidná a v našich nadmořských podmínkách krásně medonosná.

_DSC8901

Donio

Donio je projekt, který má za cíl prostřednictvím on-line sbírek pomáhat těm, kteří to potřebují. Donio založil David Procházka a společně se skvělou partou lidí se jim podařilo uskutečnit již mnoho sbírek na pomoc zvířatům, dětem, seniorům, nemocným či handicapovaným lidem a v současné době i kulturním spolkům či divadlům. Sbírku na Doniu může založit kdokoliv, velmi rádi Vám pomohou :) .

logo donio

 

Míša Tomešová

Míša Tomešová je herečka, zpěvačka, tanečnice a především maminka dvou malých dětí. Je to žena s velkým srdcem, která se s radostí ujala patronátu celé akce. Více o ní v záložce Patronka sbírky :) .

Misa Tomesova